Velikonoční vajíčko

Velikonoční vajíčko

Něžná kraslice zdobená jemnou krajkou. Klasická velikonoční dekorace s nalepenými dílky látek a krajkou. Materiál a popis výroby: Potřebujete vyfouknuté vejce, ale může být i dekorační vejce z plastu nebo polystyrenu. Pak tkanou savou textilii, např. bavlněnou látku, lepidlo Herkules, prýmek nebo krajku a stužku na zavěšení. Pokud nepoužijete opravdové vejce, zvolte dobře vhodné lepidlo na váš materiál.

Produkt : Návod 1
ke stažení
zdarma
Upozornit mě

Něžná kraslice zdobená jemnou krajkou

Klasická velikonoční dekorace s nalepenými dílky látek a krajkou.

Materiál a popis výroby:

Potřebujete vyfouknuté vejce, ale může být i dekorační vejce z plastu nebo polystyrenu. Pak tkanou savou textilii, např. bavlněnou látku, lepidlo Herkules, prýmek nebo krajku a stužku na zavěšení. Pokud nepoužijete opravdové vejce, zvolte dobře vhodné lepidlo na váš materiál.

Střih na vajíčko má několik stejných dílků a jejich počet může být různý podle vašeho záměru dekorování. Vejce může být půlené, čtvrcené nebo i z velmi úzkých osmi dílků nebo různě jinak kombinované. Díly se lepí těsně vedle sebe tak, aby se nepřekrývaly a nakonec se tyto spoje zakryjí ozdobným prýmkem. Dílky střihejte šikmo položené, aby se snázeji přizpůsobily oblému tvaru vajíčka. Pro výrobu půleného vejce vyberte dostatečně poddajnou látku, aby dobře celou půlku obtáhla.

Tvar střihu dobře vidíte na obrázku. Nabízím vám varianty pro 1/2, 1/4 a 1/8 vejce. Délka stužky na nalepení je 16 až 64 cm podle toho, kolikadílnou variantu zvolíte.

A - 1/4 dílek - 4x
B - 1/8 dílek - 8x
C - 1/2 dílek - 2x

Jak na to - polepení 1/4 vajíčka

1. Nejprve si rozvrhněte čtvrtiny vajíčka a okraje dílků si nakreslete tužkou na skořápku.

2. Natřete jeden dílek lepidlem přesně podle předkreslených čar a nalepte vystřižený kousek látky.

3. Jakmile lepidlo zaschne, zastřihněte drobnými nůžkami okraje látky přesně podle tvaru dílku.

4. Stejný postup opakujte s každým dílkem, až je vejce kompletní.

5. Nalepte prýmky, stužky nebo krajky na místa, kde se jednotlivé dílky látek potkávají.

6. Jakmile je lepidlo dokonale zaschlé a stužky dobře drží, přišijte mašličku a stužku na zavěšení.

Osminové červené vajíčko

Jako by se opozdilo od Valentýna. Hladký satén se tu střídá s příjemným sametem, lesklá stužka zjemňuje použití výraznějšího prýmku na tom množství úzkých dílků.

Kraslice

Malované nebo jinak zdobené vejce - má jistě výsadní postavení mezi velikonočními dekoracemi. Není pouze symbolem nejdůležitějších křesťanských svátků, velikonoc, jara a oslavy plodnosti, ale také velmi vhodnou příležitostí k obdarování nejbližších. Ty nejpovedenější kraslice se nedávají tomu, kdo přijde vymrskat první, ale těm, pro koho byly vyrobeny.

Vlastnosti

Obtížnost

Pro začátečníky Snadné pro zkušené

Zobrazit pouze

zdarma

Žádné komentáře
Buďte první, kdo tento článek okomentuje.

Komentář smí přidat pouze přihlášený uživatel.