První panenka pro Sáru

panenka pro Sáru

Haló! Je to holka...

To znamená, že nutně rychle potřebuji panenku.

Samozřejmě, že zprávu o narození miminka jsme doma očekávali s netrpělivostí, ale nepočítali jsme s žádným překvapením. A překvapení přišlo. Místo očekávaného kluka se totiž narodila holka.

... Tři tečky znamenají, že přeskočím všechno kolem této šťastné rodinné události a rovnou se svěřím s největším problémem, který mi nastal. Zítra jdu do porodnice a nemám dárek pro holku. Přece holčičce nepřinesu polštářek s mašinkou, ale nutně potřebuji panenku.

Panenka by měla být originální, takže ji ušiju, dále by měla být vhodná pro novorozeně a hlavně musí být extrémně rychle pořízená, nemám na to víc, jak hodinu. Takže rychle do toho.

Nápad jsem měla okamžitě, bude to malý kuklínek v peřince a bude spinkat, stejně jako naše holčička. Miminko si s ní nebude hrát a bude to jen dekorace do postýlky, ale co my víme, co všechno novorozeně vnímá, takže musí být hezká.

Prohrabala jsem svoje zásoby látek a rychle jsem vybrala co by se hodilo. Všechny materiály budou jednotně pružné, v pastelových barvách. Na peřinku jsem nemohla najít v zásobách nic, co by se mi úplně líbilo, ale nakonec se mi přece jen povedlo nalézt vhodnou kombinaci. Střih jsem zvolila velmi primitivní. Peřinku jsem naaranžovala na přední i zadní díl a díly jsem k sobě jedním rychlým švem po rubu sešila. Plnící otvor jsem nechala na vršku hlavy. Panenku jsem naplnila měkce a otvor ne příliš pečlivě zašila, nebude to totiž vidět.

Modrá čepička je ušitá z jednoho dílu obdelníkového tvaru, nahoře je stažená šňůrkou. Peřinku jsem ovinula šňůrkou. Čepičku i šňůrku jsem na bocích napevno přišila, aby zůstaly hezky aranžované, nesesmekly se a neztratily. Obličej je ručně vyšitý nakonec.

 

 

Komentáře

Komentář smí přidat pouze přihlášený uživatel.

1 komentář

Jak dopadla první panenka pro Sáru?

Napsal: dita autorka neděle, 18. listopad 2018, 7:59

Panenka se v porodnici líbila hlavně zdravotním sestřičkám. Po návratu z porodnice zapadla mezi ostatní plyšáky. Když Sára trochu povyrostla, podařilo se jí servat stužku i čepičku a musela jsem panenku opravit. Panenka tedy splnila svůj účel. Větší Sára bude potřebovat rozhodně panenku, která už má ruce a nohy a pořád nespí...