Projekt Šijeme pro panenky

Cíl, účel a směr webu

Web je didaktický a prvotně vzniká jako katalog střihů a návodů. Je zaměřený na kreativitu a je určen šikovným lidem, kteří rádi tvoří. V Ateliéru prezentuji vlastní tvorbu, kde můžete čerpat inspiraci, je určen také pro sběratele a mé produkty si zde můžete zakoupit. V malém rozsahu nabízím i původní kreativní materiál, který můžete využít ve své tvorbě.

Výchova a vzdělávání

Záliby, koníčky jsou velkou hybnou silou pro rozvíjení charakteru člověka. Je známá věc, že lidé, kteří se věnují jakékoliv oblíbené činnosti vykazují mnohem menší míru negativního chování, než ostatní, kteří žádné zájmy nemají. Výchova a celoživotní vzdělávání v tom hrají obrovskou roli. Jako dospělí se ke koníčkům uchylujeme z důvodů relaxace nebo seberealizace nebo prostě proto, že nás k tomu vnitřně něco nutí. Většinou vyhledáváme i jiné lidi, kteří mají podobné zájmy a hledáme vzájemnou podporu. Bylo by velmi prospěšné, kdybychom se své zkušenosti a nadšení snažili předat dál. Obvyklé je to svým dětem, vnoučatům. Někdy a z velké části ale i jiným, které to jednoduše zajímá. A to všechno nezištně.

 

Problematika poskytování informací zdarma za účelem vzdělávání

Sdílení vlastní práce

Většina webů, které navštívíte na internetu je prezentačních. Šikovné holčiny se bojí zveřejňovat informace z důvodů vykrádání. Jejich postoj je snadno pochopitelný, věnují se svému koníčku obvykle s nasazením a tráví tím mnoho času, který jim nikdo nezaplatí. Obvykle jsou na své výtvory náležitě hrdé. O to více je pak mrzí, když jejich náklonnost k oboru a ochotu zveřejnit návody nebo fotografie někdo zneužívá.

Mě tyto špatné zkušenosti netrápí. Podporu a poskytnutí základních informací zadarmo považuji za přirozené. Dále pak záleží stejně jen na vás, jak budete šikovní a s nabytými vědomostmi naložíte. Myšlenka sbírky informací, odkud pak mohou čerpat všichni, není nová. Toto není můj web, toto je web pro vás.

Přispivatelé a naplňování webu

Pokud se s principem poskytování informací zdarma za účelem dalšího vzdělávání ztotožňujete, možná byste se rádi na projektu podíleli. Přivítám konkrétní příspěvky, které budou zapadat do charakteru a rozsahu projektu. Pokud se rozhodnete poslat jakýkoliv materiál, ráda ho zpracuji a zveřejním na webu. Uvedení vašeho autorství považuji za samozřejmé.

Líbí se vám tento projekt?

Pokud se vám projekt líbí a chcete ho podpořit, můžete na něj přispět peněžním dárkem prostřednictvím PayPal.

Děkuji za vaši podporu, každý příspěvek mě motivuje k další publikaci.

poslat dárek

PayPal Logo

Projděme se spolu výtvarnými obory textilního návrhářství, designu hraček, modelářství, malování.

Příjemné čtení 
i čas strávený 
kreativně

Vám přeje autorka webu
Dita Mrázková


Přála jsem si zastavit čas, ležet v teplých peřinkách s panenkou pod bradou. Houpat se na houpačce s malým medvídkem v kapse lacláků, nést svou Mášenku v košíku pod šátkem, když jsme šli s maminkou na houby.

Nepřeju si už zastavit čas. Mám svou panenku na stojánku vedle monitoru a stále se houpu na houpačce s pocitem, že svět je krásné místo ke hrám. Večer kontroluji děti, jestli mají svou panenku v pořádku pod bradou. Svým dětským snům jsem dokázala v dospělosti dát reálnou podobu.


Malá Ditka s maminkou a s medvědem