Více o značce

Vzpomínka, reminiscence

V dětství jsem zažila velkou podporu pro vlastní kreativní tvorbu ze strany babičky a maminky. S babičkou jsme celé víkendy sedávaly, vyšívaly jsme jak splašené a při tom si zpívaly. Maminka mě posadila ke stroji okamžitě, jakmile jsem dosáhla na šlapku. Vzpomínám si, že jako první jsem si ušila sukni na karneval z jejích starých šatů.

Již od malička jsem si však přála mít panenku, která by měla pas a vypadala jako opravdová ženská, aby se i na ni dalo šít podle normálních střihů. Fascinoval mě svět, kde se umí prolnout představivost s realitou a panenky pro to byly vhodný nástroj, protože zároveň jsem chtěla mít všechno skutečné. Dnes existují panenky, které jsou "dospělé", stejně jako jsme toužili být v dětství. Jsou dostupné a já je mám. Zároveň jsme si uchovali to kouzlo, které se na prahu dospělosti ztrácí, a ke svým hračkám se vracíme.

Líbí se vám tento projekt?

Pokud se vám projekt líbí a chcete ho podpořit, můžete na něj přispět peněžním dárkem prostřednictvím PayPal.

Děkuji za vaši podporu, každý příspěvek mě motivuje k další publikaci.

poslat dárek

PayPal Logo

Projděme se spolu výtvarnými obory textilního návrhářství, designu hraček, modelářství, malování.

Příjemné čtení 
i čas strávený 
kreativně

Vám přeje autorka webu
Dita Mrázková


Přála jsem si zastavit čas, ležet v teplých peřinkách s panenkou pod bradou. Houpat se na houpačce s malým medvídkem v kapse lacláků, nést svou Mášenku v košíku pod šátkem, když jsme šli s maminkou na houby.

Nepřeju si už zastavit čas. Mám svou panenku na stojánku vedle monitoru a stále se houpu na houpačce s pocitem, že svět je krásné místo ke hrám. Večer kontroluji děti, jestli mají svou panenku v pořádku pod bradou. Svým dětským snům jsem dokázala v dospělosti dát reálnou podobu.


Malá Ditka s maminkou a s medvědem