Střihy na oblečky pro 12" panenky

Barbie je asi 30 cm velká. Je možné ji posadit, ale sama nestojí. Všechny typy mají pohyblivé ruce, nohy a hlavu. Počet kloubů je různý u různých typů. Některé ohýbají také kolena, zápěstí nebo části trupu. To nemá vliv na oblečení, protože mezi těly jsou malé rozdíly.

Běžně se můžeme setkat se dvěma typy tělíček. První má velmi útlý pas s kloubem. Střihy v katalogu jsou na druhý typ těla s nepohyblivým pasem. Také My Scene a Fashionistas mají stejný typ těla, liší se jen nepatrně, velikostí hlavy nebo počtem kloubů.

Základní střih na šaty bez rukávů

Malé večerní šaty by neměly chybět v šatníku žádné ženy. Zde je velmi jednoduchý střih pro vaši panenku typu Barbie (velikost 12" - 30cm).

Krátké šaty je možné prodloužit našitím rozšířené sukně o různé délce, a tak střih nabízí nekonečnou variabilitu. Inspirativní kombinace délek a materiálů si můžete prohlédnout dále.

Produkt Střih 8
ke stažení
zdarma
Podrobnosti

Jednoduchý střih na dlouhou sukni z pěti stejných dílů.

Elegantní sukně v délce po kotníky, která se rozšiřuje u kolen a tvoří tak příjemně dynamický tvar, evokující taneční pohyb i u nehybných panenek. V kombinaci s tílkem ze stejné látky může představovat stejně tak dobře šaty, jako je jinak velmi variabilním kouskem oblečení.

Produkt Střih 3
ke stažení
zdarma
Podrobnosti

Velmi jednoduché volné šaty

Na kaskádové šaty nepotřebujete žádný předkreslený střih, protože šaty se skládají pouze z dílů ve tvaru obdelníku. V horní části je tunýlek pro navlečení gumičky. Ta pak zajistí, aby šatičky nepadaly. Přišít můžete také ramínka, ale s nimi se šaty hůře oblékají, proto zvolte raději delší než kratší. Elegantní zúžení v pase je vyřešeno vazačkou - dvě šňůrky z boku ve výši pasu lze zavázat dozadu nebo obtočit kolem jako pásek. Použít můžete i prostou stužku, ta se ale obvykle později při používání šatiček ztratí.

Produkt Střih 1
ke stažení
zdarma
Podrobnosti