Kaskádové šaty

Kaskádové šaty

Velmi jednoduché volné šaty

Na kaskádové šaty nepotřebujete žádný předkreslený střih, protože šaty se skládají pouze z dílů ve tvaru obdelníku. V horní části je tunýlek pro navlečení gumičky. Ta pak zajistí, aby šatičky nepadaly. Přišít můžete také ramínka, ale s nimi se šaty hůře oblékají, proto zvolte raději delší než kratší. Elegantní zúžení v pase je vyřešeno vazačkou - dvě šňůrky z boku ve výši pasu lze zavázat dozadu nebo obtočit kolem jako pásek. Použít můžete i prostou stužku, ta se ale obvykle později při používání šatiček ztratí.

Produkt : Střih 1
ke stažení
zdarma
Upozornit mě

Popis střihu

A - Horní díl - 15 x 10,5 cm - 1x
B - Díl sukně - 30 x 6 cm - 1x
C - Kanýr - 30 x 7 cm - 2x

Postup vypracování:

Nařaste díl sukně (B) a přišijte ho k hornímu dílu (A). Pak sešijte zadní šev. Vypracujte tunýlek na horním okraji. Nakonec přišijte nařasený kanýrek (C).

Kanýr je ze dvou dílů, ale stejně také můžete ustřihnout jeden díl o dvojnásobné délce (60x7cm), bude to hodně bohatá sukně, ale tak velký zbytek látky na ušití šatiček většinou nemáte, proto je ze dvou. Nařasíte ho tak moc, aby délka odpovídala dílu nad kanýrem, takže na polovinu.

Pokud šijete ze dvou dílů, švy kanýru patří na bok. Pokud z jednoho dlouhého dílu, šev patří dozadu.

Srdíčkové šaty pro Kalli

Kalli má srdíčkové šaty ušité z malého šátku na krk. Kanýry na spodních šatech bez ramínek jsou ozdobeny červenozlatou stužkou a mašličkami z ní. Bolerko, které je možné obléci přes šaty je ozdobeno fialovou růžičkou z atlasové stuhy.

Bolerko jsem bohužel střihla od oka, takže na něj nemám střih. Snad si pro začátek vystačíte jen s šatičkami.

 

Vlastnosti

Obtížnost

Pro začátečníky Snadné pro zkušené

Zobrazit pouze

zdarma

Komentáře

Komentář smí přidat pouze přihlášený uživatel.

1 komentář

Odp.: Kaskádové šaty

Napsal: vera čtvrtek, 22. únor 2018, 0:01

děkuji za střihy