Malé večerní šaty

Malé večerní šaty

Základní střih na šaty bez rukávů

Malé večerní šaty by neměly chybět v šatníku žádné ženy. Zde je velmi jednoduchý střih pro vaši panenku typu Barbie (velikost 12" - 30cm).

Krátké šaty je možné prodloužit našitím rozšířené sukně o různé délce, a tak střih nabízí nekonečnou variabilitu. Inspirativní kombinace délek a materiálů si můžete prohlédnout dále.

Produkt : Střih 8
ke stažení
zdarma
Upozornit mě

Zvládnout výrobu šatečků podle tohoto střihu je velmi jednoduché a rychlé. Hodí se proto pro začínající a příležitostné švadleny. Šatečky získají na atraktivnosti, pokud je nazdobíte aplikacemi, jako jsou korálky, flitry, mašličky, krajky a podobně.

Materiál:

Protože šaty nemají žádné zapínání, použijte výhradně pružné materiály. Hotové šaty pak na panenku jednoduše navléknete. Pružný materiál se také hezky přizpůsobí tvarům panenky. Šaty jsou volně střižené, takže máte-li skutečně hodně pružnou látku, můžete i střih trochu zúžit, aby lépe tělíčko obepínaly.

Popis střihu a vypracování:

Štřih se skládá ze tří částí. Předního a zadního dílu a vršku, který stříháme 2x, druhý dílek zrcadlově. Nákres neobsahuje žádné přídavky na švy. Protože jde o drobnou věc, můžete vrchní díly a zadní díl střihnout v jednom kuse a ušetřit tak švy na ramenou. Nejprve obroubíme průramky a pak nařasené díly vršku sešijeme s předním dílem pod prsy. Nakonec sešijeme boční švy. Pokud budete našívat i prodlouženou sukni, promyslete si dopředu, v kterém kroku to provedete. To bude závislé na vašem záměru, jak by měly šatečky nakonec vypadat.

Variabilita střihu:

Zde je několik inspirativních verzí střihu. Střihová příloha obsahuje také maximálně zjednodušenou verzi bez řaseného vršku. Na střihu jsou naznačeny různé délky - délka těsně pod zadek, do půlky stehen a ke kolenům. Délku případné rozšířené sukně si změřte sami na panence a střihněte obdélník o správné délce. Na řasení počítejte například ještě jednou tolik, než je obvod. Ve zjednodušené verzi stříháme pouze zadní díl, který použijeme jako přední a druhý zadní díl zkrácený o ramínka. Ramínka pak našijeme pouze špagetová nebo stužky o délce 5 cm.

 

Pro vaši inspiraci:

Z malých večerních šatu prodloužením délky snadno vyrobíte velké večerní. Zkuste kombinovat různé délky a různé materiály. Nezapomeňte ovšem, že díly v okolí pasu musí zůstat vždy pružné, aby se šaty daly obléci bez nutnosti vypracovávat zapínání.

Kolekce šatů pro Scarlet

Scarlet má svoje šaty skutečně ráda. Podle stejného střihu si vyrobila šaty pro různé příležitosti. Na večerní párty, do divadla i na procházku po městě. Na kolekci si ukážeme variabilitu střihu a provedení.

  • Krátké černé šaty: pružná pletenina s třpytivým efektem, černá krajka a aplikace korálků na lemu a vršku.
  • Dlouhé modré šaty: kombinace dvou různých materiálů, šifonu a potištěné pleteniny, výšivka lurexovou lesklou nití a flitry.
  • Dlouhé červené šaty: třpytivá pružná látka s ozdobným štepováním, krajkou a stužkami v doplňkové barvě a broží z korálků.
  • Krátké modré šaty zjednodušeného střihu: kombinace dvou různých materiálů, potištěné krajky a pružného sametu.
  • Polodlouhé tygrované šaty: efektní lesklý pružný materiál se zvířecím potiskem a nažehlenými třpytkami.

 

 

Vlastnosti

Obtížnost

Pro začátečníky Snadné pro zkušené

Zobrazit pouze

zdarma

Žádné komentáře
Buďte první, kdo tento článek okomentuje.

Komentář smí přidat pouze přihlášený uživatel.