Pětidílná rozšířená sukně

Pětidílná rozšířená sukně

Jednoduchý střih na dlouhou sukni z pěti stejných dílů.

Elegantní sukně v délce po kotníky, která se rozšiřuje u kolen a tvoří tak příjemně dynamický tvar, evokující taneční pohyb i u nehybných panenek. V kombinaci s tílkem ze stejné látky může představovat stejně tak dobře šaty, jako je jinak velmi variabilním kouskem oblečení.

Produkt : Střih 3
ke stažení
zdarma
Upozornit mě

V pase je přesně obepnutá, kolem boků je už volnější, panenka se v ní může pohodlně posadit. Přesto střih hezky kopíruje tvary panenky a zdůrazňuje její štíhlost.

Materiál:

Je možné zvolit jakýkoliv tenký materiál, splývavé materiály dají vyniknout živosti sukýnky při pohybu, pevnější materiály zase hezky drží tvar při vystavení panenky. Spodnička je zde ušita z pružného tylu, který dobře vyztužuje, je dostatečně modelově jemný a navíc není potřeba lemovat, protože se netřepí.

Popis střihu:

Základní tvar sukýnky nabízí mnohé možnosti zdobení. Záměrně využívá lichého počtu dílků, aby přední díl byl středový a zadní díly se sešly vzadu uprostřed kvůli zapínaní. Všechny díly mají stejný tvar, což je vzhledem k tvaru panenky mírně nelogické, ale tato zjednodušující "chyba" je právě potlačena existencí středového předního dílu. Velikost obvodu v pase už počítá se zapínáním, které se řeší prostým přišitím patentky na překřížené díly. Rozparek je hluboký 3 cm a právě překřížení látky zabrání přílišnému rozvírání látky na zadku.

Varianta střihu je doplněna bohatou spodničkou, která dosahuje původní délky sukně a mírně ji dole přesahuje. Proto je základní díl sukně zkrácený o část délky kanýru. Aby byla sukně v pase neobjemná, nešijeme žádný pásek, ale pouze podkládáme horní šev šikmým proužkem nebo v případě použití spodničky přišijeme horní díl spodničky.

Vypracování:

Sukně:
Díl sukně - 5x (dlouhý nebo kratší) Všechny díly sešijeme k sobě a olemujeme dole. Na zapínání ponecháme mezi dvěma zadními díly rozparek 3 cm a překřížíme zapínáním asi 0,5 cm. Vypracujeme horní okraj podložením nebo přišitím spodničky.

Spodnička:
Horní díl - 1x, střední díl - 1x obdélník 30 x 6 cm, kanýr - 1x obdélník 60 x 10 cm.
Pro horní a střední díl přidáme na švy. Střední díl spodničky mírně nařasíme a přišijeme k hornímu. Kanýr prošijeme středem navolněným stehem a nařasíme, pak ho přišijeme ke spodničce. Nařasený kanýr se přišívá pevným stehem středem dílu a pak se přeloží oba okraje jedním směrem dolů. Vznikne tak bohatý dvojitý kanýr, který mírně trčí a je objemnější. Pokud je tyl příliš tuhý a netvaruje se do požadovaného tvaru, po ušití spodničku navlhčete a přihlaďte. Tento materiál je mokrý velmi dobře tvarovatelný a po uschnutí tak zůstane. Nakonec sešijeme po délce vzadu. Konce kanýru nesešíváme.

Vlastnosti

Obtížnost

Snadné pro zkušené

Zobrazit pouze

zdarma

Žádné komentáře
Buďte první, kdo tento článek okomentuje.

Komentář smí přidat pouze přihlášený uživatel.