Pětidílná rozšířená sukně

Pětidílná rozšířená sukně

Jednoduchý střih na dlouhou sukni z pěti stejných dílů.

Elegantní sukně v délce po kotníky, která se rozšiřuje u kolen a tvoří tak příjemně dynamický tvar, evokující taneční pohyb i u nehybných panenek. V kombinaci s tílkem ze stejné látky může představovat stejně tak dobře šaty, jako je jinak velmi variabilním kouskem oblečení.

Produkt : Střih 3
ke stažení
zdarma
Upozornit mě

V pase je přesně obepnutá, kolem boků je už volnější, panenka se v ní může pohodlně posadit. Přesto střih hezky kopíruje tvary panenky a zdůrazňuje její štíhlost.

Materiál:

Je možné zvolit jakýkoliv tenký materiál, splývavé materiály dají vyniknout živosti sukýnky při pohybu, pevnější materiály zase hezky drží tvar při vystavení panenky. Spodnička je zde ušita z pružného tylu, který dobře vyztužuje, je dostatečně modelově jemný a navíc není potřeba lemovat, protože se netřepí.

Popis střihu:

Základní tvar sukýnky nabízí mnohé možnosti zdobení. Záměrně využívá lichého počtu dílků, aby přední díl byl středový a zadní díly se sešly vzadu uprostřed kvůli zapínaní. Všechny díly mají stejný tvar, což je vzhledem k tvaru panenky mírně nelogické, ale tato zjednodušující "chyba" je právě potlačena existencí středového předního dílu. Velikost obvodu v pase už počítá se zapínáním, které se řeší prostým přišitím patentky na překřížené díly. Rozparek je hluboký 3 cm a právě překřížení látky zabrání přílišnému rozvírání látky na zadku.

Varianta střihu je doplněna bohatou spodničkou, která dosahuje původní délky sukně a mírně ji dole přesahuje. Proto je základní díl sukně zkrácený o část délky kanýru. Aby byla sukně v pase neobjemná, nešijeme žádný pásek, ale pouze podkládáme horní šev šikmým proužkem nebo v případě použití spodničky přišijeme horní díl spodničky.

Vypracování:

Sukně:
Díl sukně - 5x (dlouhý nebo kratší) Všechny díly sešijeme k sobě a olemujeme dole. Na zapínání ponecháme mezi dvěma zadními díly rozparek 3 cm a překřížíme zapínáním asi 0,5 cm. Vypracujeme horní okraj podložením nebo přišitím spodničky.

Spodnička:
Horní díl - 1x, střední díl - 1x obdélník 30 x 6 cm, kanýr - 1x obdélník 60 x 10 cm.
Pro horní a střední díl přidáme na švy. Střední díl spodničky mírně nařasíme a přišijeme k hornímu. Kanýr prošijeme středem navolněným stehem a nařasíme, pak ho přišijeme ke spodničce. Nařasený kanýr se přišívá pevným stehem středem dílu a pak se přeloží oba okraje jedním směrem dolů. Vznikne tak bohatý dvojitý kanýr, který mírně trčí a je objemnější. Pokud je tyl příliš tuhý a netvaruje se do požadovaného tvaru, po ušití spodničku navlhčete a přihlaďte. Tento materiál je mokrý velmi dobře tvarovatelný a po uschnutí tak zůstane. Nakonec sešijeme po délce vzadu. Konce kanýru nesešíváme.

Vlastnosti

Obtížnost

Snadné pro zkušené

Zobrazit pouze

zdarma

Žádné komentáře
Buďte první, kdo tento článek okomentuje.

Položky označené * jsou vyžadovány, Váš e-mail nebude zveřejněn.

FORM_CAPTCHA Obnovit