Krátká půlkolová sukně

Krátká půlkolová sukně

Jednoduchá sukně pro každou příležitost

Sukně kolového střihu patří k úplnému základu panenkovského šatníku. Je totiž naprosto spolehlivě slušivá a má velkou variabilitu použití. Samostatně jako sukně, jako základ bohatší sukně i jako část šatů.

Produkt : Střih 9
ke stažení
zdarma
Upozornit mě

 


Na základním střihu krátké půlkolové sukně si ukážeme, jak rozdílně může působit výběrem materiálu a provedením.

Materiál:

V materiálech máte naprosto volnou ruku a velký prostor pro fantazii. Hodí se pevné i pružné materiály, jen zvolte tenčí, vhodné pro malé panenkovské oblečení. Zdobit můžete samozřejmě krajkami, či našitými aplikacemi.

Popis střihu a vypracování:

Přiložený střih pro 16” fashion panenku obsahuje 2 varianty. První varianta je hladká sukně těsná v pase a druhá varianta je řasená v pase, obě ve střední délce ke kolenům. Stříhat můžete ze dvou dílů nebo z jednoho. Na střihu je naznačeno, kde látku přeložit.

Nejprve sešijte boční švy. Podle zvolené varianty vypracujte rozparek, zapínání a pas. Nakonec ušijte spodní lem sukně.


Hladká a řasená sukně z bavlněného plátna

Jemné bavlněné tkaniny s plátnovou vazbou jsou charakteristické svou tuhostí, krásně drží tvar. Výborně se z nich šije, protože nejsou pružné, neujíždí pod rukou, dobře se stříhají špendlí a stehují.

Kamila oblékla hladkou sukni z vyšívaného plátna.

Aby bylo možné ji obléci, musí mít vždy rozparek do hloubky k bokům a vypracované zapínání. Rozparek je krátký 3 cm, skryje se pohodlně jen podložením a stačí tedy pouze patentka v pase.

Lotty oblékla sukni z bavlněného modrotisku s krajkou.

Tato sukně je řasená, což jí dává větší objem. Protože je řasená v pase do pevného pásku, musí mít také vypracované zapínání. Povaha bavlněného plátna nevyžaduje žádné další vyztužení sukně spodničkou. Drží nádherně tvar sama.

Řasená sukně ze splývavých materiálů

Další variantou střihu je sukně řasená bez pásku. Sukně je v pase stažená do gumičky, proto nepotřebuje žádné zapínání.

Pas se skryje horním oblečením nebo se přizná. Hezkého vzhledu dosáhnete, když tunýlek vypracujete přesně na šířku pasové gumy. Gumičku je také možné podšít nebo rovnou našít jako pasovku.

Protože je půlkolová sukně velmi variabilní, težko vám mohu ukázat všechny možnosti vypracování. Fotografie vašich modelů ráda zveřejním v galerii.

Jedna sukně pro různé příležitosti

Anna si pořídila květovanou sukni z pružné potištěné pleteniny z viskózy. Kombinací s různými halenkami umí zařídit snadnou proměnu tohoto univerzálního kousku oblečení.

Stejnou sukni použije ráno do práce, přes den na procházku po městě i později na taneční večer.

Vlastnosti

Obtížnost

Pro začátečníky Snadné pro zkušené

Zobrazit pouze

zdarma

Žádné komentáře
Buďte první, kdo tento článek okomentuje.

Komentář smí přidat pouze přihlášený uživatel.