Krovkové šaty

Krovkové šaty

Dlouhé vypasované šaty se sníženým pasem a s vrstvenou sukýnkou jsou skvělou volbou, chcete-li své panence dopřát romantický den. Střih kombinuje hned několik prvků, které přímo volají po nazdobení. Prvním výrazným je asymetrické řešení střihu pod pasem.

Produkt : Střih 5
ke stažení
zdarma
Upozornit mě

Krovkové šaty

Dlouhé šaty s vrstvenou sukní ve tvaru krovek

Dlouhé vypasované šaty se sníženým pasem a s vrstvenou sukýnkou jsou skvělou volbou, chcete-li své panence dopřát romantický den. Střih kombinuje hned několik prvků, které přímo volají po nazdobení. Prvním výrazným je asymetrické řešení střihu pod pasem. Svrchní sukýnka je tady dělená a její cípy jsou zaobleny do tvaru krovek. Díly šatů se zde schází tedy tak, že tvoří místo, které opticky přitahuje pozornost, a proto je nejvhodnější k umístění výrazné ozdoby. Dalším prvkem vpředu je celá horní část živůtku. Díl je záměrně samostatný přišívaný pruh, protože je určený ke střižení z jiné efektní látky, například krajky, nebo k nazdobení. Vzadu je sukně nabraná do dvou větších skladů, dělá ji to objemnější, a opět je to další vhodné místo na nějakou ozdobu. Zapínání je zamýšleno vzadu, použijete-li jemnější látku, můžete šaty doplnit i ramínky.

Materiál

Jakýkoliv nepružný i pružný materiál. Naše dva modely jsou pro srovnání ušité z plátna a z hedvábí.

Popis střihu a vypracování

4x přední díly vršku
2x zadní díl vršku
2x ramínko
1x přední díl sukně
1x zadní díl sukně
1x svrchní díl sukně

Nejdříve vypracujte celý vršek. Sešijte díly dlouhé sukně, přiložte začištěný svrchní díl a oba pak přišijte k vršku. Podle toho, jak chcete mít šatečky nazdobené si předem postup rozmyslete, například zda nejdříve budete vyšívat a pak šít nebo naopak.

Náhled střihu

Svrchní sukýnka šatů je na střihu rozkreslená na jednotlivé přední a zadní díly. Sestavte střih a stříhejte podle svého záměru. Svrchní sukýnku můžete vyrobit vcelku nebo použít jednotlivé díly. Případná ramínka jsou přibližně 6 cm dlouhá. Ramínka aranžujte na panence, aby šaty dobře na prsou seděly.

Jabloňový květ Jabloňový květ

Jabloňový květ

Jabloňový květ.

Tyto růžově šaty jsou ušité z již vyšívaného jemného plátna, a proto jsou díly sukně různě prostříhané s ohledem na motiv. Zadní část svrchní sukýnky úplně chybí, aby nezakrývala výšivku vzadu. Krovky jsou tedy jen vepředu a zašité do bočních švů.

Část předního kolového dílu sukně je nahrazená kanýrem, to je opět kvůli motivu původní výšivky. Snížený pas je vpředu ozdobený stužkami a květinkou. Stužky všité do bočních švů zdůrazňují vypasování.

Šaty jsou vzadu šněrované od shora dolů atlasovou stuhou. (Ta zdobí i přední část v pase.) Nahoře je skryté zapínání kovovým háčkem. Ramínka na tomto modelu nejsou potřeba.

Jabloňový květ Jabloňový květ

Jabloňový květ Jabloňový květ

Slunce v podvečer.

Něžné růžovomodré šaty z batikovaného hedvábí jsou vyšívané třpytivými nitěmi, filtry a korálky. Boky obepínají stuhy, které vpředu jsou sepnuté sponou a vzadu zavázány na mašli. Zapínání je řešeno knoflíčky a poutky.

Šatům přibyly ramínka, o nichž se zmiňuji výše. Spodní dlouhá sukně je vyšívaná do obloučků. Tento motiv můžete nalézt předkreslený na našem střihu.

Slunce v podvečer Slunce v podvečer

Slunce v podvečer Slunce v podvečer

Slunce v podvečer Slunce v podvečer

Vlastnosti

Obtížnost

Snadné pro zkušené Střední pro šikulky

Zobrazit pouze

zdarma

Žádné komentáře
Buďte první, kdo tento článek okomentuje.

Komentář smí přidat pouze přihlášený uživatel.